| Ungureanu_Andreea_1996_dnmE a întrebat:

Cat timp trebuie sa muncesc dupa terminarea liceului pentru a primi bani de la stat? Am inteles ca 12 luni in acelasi loc..si se primesc in jur de 4 mii lei..asa e?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii mai explicita si da detaliile necesare, respectiv la ce "bani de la stat" te referi, deoarece pot fi mai multe categorii: somaj, indemnizatie de maternitate, indemnizatie concedii medicale, indemnizatie crestere copil, etc. Da detaliile necesare si o sa-ti dau un raspuns concret.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

12 luni. In ceea ce priveşte absolvenţii instituţiilor de învăţământ, acestora nu le trebuie un stagiu de cotizare anterior pentru a obţine ajutorul de şomaj.http://www.anofm.ro/care-este-cuantumul-indemnizatiei-de-somaj-%3F