| alexandrunaj a întrebat:

In Romanie poti merge cu cortul doar in locuri amenajate? Este ilegal sa campezi in rezervatii naturale?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este ilegal sa campezi in rezervatii naturale, fapta constituie contraventie si se sanctioneaza conform OUG 57/2007, cu md. si compl. ulterioare.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, doar în locuri amenanjate poți să mergi cu cortul. Nu ai voie să campezi oriunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Serios!?,Ai voie cu cortu, dar in rezervatii naturale mai dai de un paznic care vrea si el de o sticla de vin ca rest ce sa faca cineva? hai ma... chipurile ca e paznic si pazeste propietatea lui X...

| 1Q a răspuns:

Daca rezervatiile naturale sunt protejate si au semn de de restrictionare atunci da, este interzis, dar daca nu, poti sa campezi unde vrei.

| Love712Pop a răspuns:

Nu, dragule! Poti campa, oriunde, oricând, oricât, fără
Griji, stai si pe lac cu, cortul, ca e chiar nevoie!
Apropo, ilegal este să incalci legea, dar oricum e încălcată...
Trebuie doar sa strângi deseurile in urma,,, asta tine de cultura si educatoa fiecaru
FUNDA? ❤❤❤