| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase rezervatii naturale din Romania?

6 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Delta Dunarii, Retezat, Rodna...

| rudragos a răspuns:

Retezatul este absolut fantastic, nu degeaba este cautat de straini, este o zona unde se ajunge destul de greu, de aceea probabil nu este foarte cutreerat de omul lenes care vrea sa ajunga cu masina pana in varf, astfel pastrandu-si un caracter virgin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Muntii Retezat, cazanele dunarii.

| ariana10 a răspuns:

Mie imi place domogled-valea mare

| iulyana96 a răspuns:

Cea mai importanta rezervatie naturala din tara noastra, monument al naturii, recunoscuta pe plan international ca rezervatie a biosferei, este Parcul National Retezat, in suprafata de 20.000 ha, situat in partea de sud-vest a judetului Hunedoara

| raduc a răspuns:

Dacă ar trebui sa aleg una, aş alege Delta Dunării. Deşi Cheile Râmeţului sunt impresionante. Nemaivorbind de Retezat (deja menţionat) sau de Piatra Craiului, locuri superbe.