| marius2005 a întrebat:

Salut
In urma cu cateva luni am avut un accident, un copil a sarit in fata mea si eu fara a avea timp de reactie am dat in el totul la viteza mica si dupa trecerea de pietoni. Politia sustine ca a fost pe trecerea de pietoni si ca eu aveam viteza dar era coloana. problema e ca fata a ajuns a stat acolo ceva timp nu foarte mult a avut piciorul in ghips timp de 45 de zile dupa a mers cu caruciorul si a inceput sa mearg insa distante mici. si acum dupa ce a dus zilele la politie cele de spitalizare sa aud ca e posibil sa o opereze este posibil asa ceva dupa 3 luni de zile si mai ales daca ea a inceput deja sa mearga cate putin? este probabil sa fie o minciuna, tinand cont ca a mai spus inainte ca e nevoie de operatie la cap si nu a fost nevoie, singura a avut nevoie la clavicula insa la picior daca era ceva nu trebuia sa fie operata de atunci?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noi putem sa ne dam doar cu parerea, ceea ce nu conteaza, in situatia expusa, doar medicii pot spune daca este ori nu posibil si cand trebuia facuta operatia.

| marius2005 explică (pentru Ioandelasal):

Totul este ok medicul a spus ca nu este nevoie de o interventie chirurghicala si ca ea in momentul de fata face recuperari insa a sufferit o entorsa care sigur nu se datoreaza mie

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, daca fetita te-a surprins in timp ce traversai trecerea de pietoni, si nu ai avut timp de reactie, consideri ca ai acordat prioritate pietonilor?
Cat despre starea medicala a fetitei... Nu prea poti face nimic, chiar si daca e un aranjament. Ai lovit-o, a suferit pe urma neglijentei tale, acum are drepturi. Nu sunt medic, dar am mai auzit de cazuri in care se astepta recuperarea, pentru a vedea daca sunt necesare interventii chirurgicale sau nu.
Daca ai avut polita RCA valabila, si nu ai consumat alcool, oricum, asigurarea o va despagubi. Pe tine te va afecta doar la dosarul penal, care oricum va fi solutionat cu suspendare.
Ai sa treci si peste asta.

| marius2005 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu consider ca am acordat dar fetita are antecedente cu taiatul venelor deci nu e tocmai o sfanta insa eu nu am auzit de recuperare si abia dupa sa ajungi la operatie cand se sudeaza piciorul care a avut o fisura. Oricum mutumesc frumos pentru raspuns nu sunt in masura sa judec cele spuse de tine, o seara minunata.

| Eastwood a răspuns:

Daca a trecut pe trecerea de pietoni, e normal vina ta. Acum nu te poti lua dupa doctorii din ziua de azi, cine stie ce au descoperit le picior, tot ce e posibil!