| anonim_4396 a întrebat:

Salut, locuiesc in căminul liceului iar am o dilema, la ora 07:30 camerele se închid, urmand ca noi sa fim dați afara din camin pana la ora 12:45.
Le este permis sa faca asta?
Sunt cazuri in care este vremea rea sau activitățile sunt suspendate si nu ai unde a te duce si tot ești "izgonit"

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de regulamentul caminului. Daca scrie ca este inchis intre orele respective atunci este permis, daca nu scrie nu este permis.
Daca chiar scrie si majoritatea celor din camin nu este de acord atunci se poate solicita conducerii liceului sa modifice regulamentul in sensul sa fie permis sa stati acolo daca nu se fac ore.

| DjSannan a răspuns:

Nu. Dacă administrația căminului închide camerele la ora 07:30, ei sunt obligați să ofere un alt loc unde să se poată aștepta orele în care se redeschid. Dacă veți fi dați afară în vremea rea și nu aveți unde să mergeți, trebuie să purtați o discuție cu administrația căminului și să încercați să găsiți o soluție.