| Jasonn99 a întrebat:

Salut,
Ma adresez marinarilor cu viza USA C1/D.Tocmai am obtinut-o, si fiind prima data am o curiozitate.
Dat fiind faptul ca lucrez cu o companie care face foarte des porturi in USA am voie sa ies in oras pe perioada cat nava este in port sau imi trebuie si viza de turist?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Mai ai "putintica" rabdare, pana ajungi in port! Din informatiile mele, doar cei care lucreaza pe vasele de pescuit nu au voie--- cei care sunt angajati pe vase de croaziera au aceasta permisiune si se pot bucura gratuit de toate tururile organizate de companie (in cazul in care munca pe vas ii permite acest lucru! ).

p.s. chiar daca ai fi cerut viza de turist de la prima aplicatie pentru C1/D, nu ai fi primit-o ---trebuie, intai, sa fi "verificat" ca detinator al vizei C1/D!