| Nuamideeocbei a întrebat:

Buna ce trebuie sa demostrezi ca sa-ti accepte viza de turist pentru America? (Dau funda)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ca ai bilet de avion dus-intors
Ca ai un intinerariu de calatorie bine pus la punct
Ca ai bani suficienti de cazare la hotel, transport, vizite, mancare si suficient de multi ca sa dovedesti ca esti acolo ca turist.
Si evident, sa ai peste 18 ani ca sa ti se poata da viza

| Nuamideeocbei explică (pentru Violleta2022):

Okk mersiii! Dar nu mai întai îti da viza si dupa îti cumperi bilet de avion?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Nuamideeocbei):

Bineinteles, ca intai aplici si primesti viza si apoi iti cumperi biletul de avion, ca nu are nici o logica sa te lase sa cumperi bilet de cateva mii de dolari, fara sa ai viza.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu a trebuie sa demostrez nimic.
Nu am avut nici bilet de avion, nici rezervare la hotel.

Ei oricum stiu ce au nevoie sa stie despre tine de cand aplici, totul e sa nu minti la interviu.

In principiu daca poti dovedi ca iti permiti vacanta in state si esti credibil este pe drumul cel bun.

| johnnny123 a răspuns:

Că nu intenționezi să rămâi ilegal acolo, că ai din ce să te întreții pe perioada vizitei și că nu reprezinți o potențială problemă de securitate.