| ljubljana a întrebat:

Vreau sa vizitez Japonia anul urmator in martie (12-18 zile, inca ma gandesc cat timp) si am ales sa nu folosesc o agentie de turism.

Am nevoie neaparat de viza? Sau turistii pot vizita tara liber, maxim 30 de zile. Single entry. Cu pasaport, buletin etc...

Daca da...
Sfaturi cu privire la viza? Tot ma uit pe site-ul de la minister, dar sunt confuza.
Prima data imi trebuie "Certificat de Eligibilitate", iar apoi pot sa aplic pentru o viza.
Parca am citit ca nu mai e nevoi de test PCR daca ai toate cele 3 doze de vaccin facute.
Si ca avem nevoie de aplicatia MySOS obligatoriu...
A mai trecut cineva prin asta?
Am nevoie de o viza de turist, single entry... daca exista.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://www.timeout.com/......vel-090722
Ce am aflat de aici. Viză. Cerințe legate de covid. Și printr-o agenție de turism sâ ai un itinerar prestabilit cu hotel preplătit pe unde mergi. Deci nu chiar hai hui. Astfek nu poți fără agenție de turism.

| ReddY25 a răspuns:

S-ar putea să între iar în carantină, nu se știe, deci mai bine aștepți dacă chiar vrei să călătorești acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Roaga-te ca pana la anul sa ridice restrictile de intrare in Japonia altfel nu vei putea vizita tara fara o agentie de turism. La momentul actual din cauza virusului Covid nu poti vizita tara ca turist independent.