| BackAgain a întrebat:

Mai vin cu cateva intrebari:
1. Ce e ACTA exact (in detaliu)?
2. De la 1 martie Google stocheaza date personale si poate vizualiza toate cautarile. Dupa ACTA, e legala descarcarea gratuita a muzicii?
3. Daca da, care sunt site-urile de pe care, cu tot cu ACTA, poti sa descarci gratis si LEGAL?

Cel mai complet si corect raspuns ia o funda mare!♥

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.ACTA, de la initialele cuvintelor englezesti Anti Counterfeiting Trade Agreement, este un tratat comercial. In limba romana si cu titlul intreg este intitulat "Acord comercial de combatere a contrafacerii între Uniunea Europeană și statele membre ale acesteia, Australia, Canada, Japonia, Republica Coreea, Statele Unite Mexicane, Regatul Maroc, Noua Zeelandă, Republica Singapore, Confederația
Elvețiană și Statele Unite ale Americii".
Poti citi tratatul aici: http://register.consilium.europa.eu/pdf/ro/11/st12/st12196.ro11.pdf.
2.Da, dar numai daca nu este protejata de drepturi de autor, exista si continut liber.
3.O sa le aflam dupa ce tratatul ACTA o sa fie ratificat de Parlamentul European si de cel al Romaniei. Numai bine!