| DanyPaul a întrebat:

Salut! Mi s-a deschis un dosar penal pentru punerea în circulație a unui autovehicul neînmatriculat. Mi-au suspendat permisul pe o perioada nedeterminata.și am mai fost prins de 2 ori conducând fără permis! Îl mai pot recupera sau îl vor anula?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti condamnat definitiv, pentru infractiunile de conducere in perioada suspendarii dreptului de a conduce, indiferent de pedeapsa primita, permisul de conducere iti va fi anulat.
Te vei putea prezenta la examinarea pentru obtinerea unui nou permis dupa trecerea unei perioade de 6 luni de la data platii amenzii sau terminarii executarii pedepsei cu inchisoarea ori dupa 1 an de la ramanerea definitiva a hotararii de condamnare daca pedeapsa este cu suspendarea executarii.

| darrio2007 a răspuns:

Ce amuzant esti? Mai vrei sa il recuperezi?
Ha, ha!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa zicem ca te condamnă, dar înainte te faci și tu pierdut prin tari bananiere ca Iorgulescu spre exemplu. Apoi sa îți admiram poza pe site-ul poliției române "urmăriți general", ca te sustragi executării pedepsei.

Răspuns utilizator avertizat
| Naavin a răspuns:

Pa pa permis?