| Stardust2 a întrebat:

Salutaree! A mai fost cineva prins sub influența marijuanei și a amfetaminei in Germania? Conducând? Mi s-a deschis un dosar penal și din ce am citit reiese ca trebuie sa depun permisul la Judecătoria din germani pe o perioada nedeterminata încă. As dori sa știu dacă o sa mi suspende permisul de tot sau pe perioada determinata.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-a fost deja suspendat dreptul de a conduce, odata ce ti s-a cerut permisul sa-l depui.
Din pacate, pana la solutionarea cazului tau, nu mai poti sofa deloc.

| NLS a răspuns:

In mod normal va fi pe perioada determinata (posibil 1 an), dar va trebui sa dai testul acela vestit din nou, si costa destul de mult.

Un coleg se chinuie de 2 ani sa ia testul, si a fost prins doar cu alcoolemie mare.

Răspuns utilizator avertizat
| Alecsandru322 a răspuns:

E cam groasa situația. Ai sa îl vezi foarte foarte greu