| SuntEu24 a întrebat:

Salut! Pentru a face transferul unui copil dintr-o școală din România într-una din Elveția de ce este nevoie? Si transferul se poate face imediat după ce copilul a luat vacanta de vara sau si pe parcursul ei? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

La această întrebare îți va răspunde doar școala din Elveția la care vrei să te transferi.
Trebuie deci să iei legătura cu școala respectivă. Și cât mai repede. Trebuie să aibă site web unde îi vei găsi datele de contact.

| Iote a răspuns:

In Elvetia trebuie sa intrebi. Conditiile nu sunt ca la noi.