| Killa3463 a întrebat:

Pentru poza de pașaport vin cu o întrebare, dacă in buletin am poza fără barba iar eu acum mi-am lăsat barba este vreo problema la poza sau trebuie sa o dau jos?!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt 2 situatii:
1. Daca barba iti schimba mult infatisarea, incat esti greu de recunoscut, atunci trebuie sa-ti preschimbi cartea de identitate.
2. Daca nu-ti schimba mult infatisarea si poti fi usor recunoscut atunci nu este nevoie de preschimbare a CI si iti poti face pasaportul cu fotografia de acum.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe vremuri miliția se lega de tine să te razi.
Acum nu mai face.
La vamă s-ar putea să ai probleme.

| danutzu96 a răspuns:

Nu, nu are treaba nimeni cu barba ta.