| sydefin a întrebat:

Salut, Prieteni!
Exista De Cumparat O Carte Cu Legile In Vigoare? Cum Se Cheama? Ma Intereseaza Legi Ca Legea Privind Persoanele Cu Handicap, Legea O.N.G.-lor Si A Fundatiilor, Legea Privind Telecomunicatiile - Serviciile De Internet, etc.
Multumesc Frumos!
happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o carte cu toate legile, ar fi si imposibil la cat sunt de multe si unele foarte mari, cum sunt codurile civil, de procedura civila, penal, de procedura penala, fiscal, etc.
Si nici n-ai nevoie de carti, gasesti toate actele normative pe internet, cautand cu legislatie privind (si scrii domeniul), de ex. legislatie privind persoanele cu handicap.

Bula
| Bula a răspuns:

Toate legile nu incap intr-o carte, poate intr-o biblioteca.
Sunt foarte multe legi (poate peste o mie), cu zeci sau sute de pagini.