| SunsetTrance a întrebat:

Salut! Stiti de ce site-ul publi24 iti cere seria si numarul CI pentru plasarea unei comenzi cu livrare gratuita?

Este legal asa ceva?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Numele, prenumele, seria si numarul actului nu sunt secrete. si este legal. CNP-ul sau o copie dupa CI ar fi ilegale. Ma bucur ca folosesti denumirea de CI si nu buletin. Buletine nu se mai fac din 2002 dar putine persoane stiu asta.

| pandy a răspuns (pentru Salontanul):

Nu el foloseste denumirea de CI pentru buletin, chestia aceasta se afla intr-o platforma de vanzari care stipuleaza acest lucru, relativ nou pentru noi astia din mediul rural. si eu am facut buletinul in 2023, deci ce vrei sa spui ca nu, se mai fac buletine? cred ca ai gresit planeta atunci cand te-ai teleportat. o zi buna

| Salontanul a răspuns (pentru pandy):

Cred ca nu stii legea si sunt sigur ca esti si needucat! Buletinul sub forma de pasaport dar mai mic, cu mai multe foi. Cartea de Identitate este sub forma unui card. Citeste si parearea unor consilieri juridici: https://www.avocatnet.ro/......si-CI.html

| Salontanul a răspuns (pentru pandy):

Atentie! M-ai intrebat de ce te-am facut eu needucat? Nu eu te-am facut, ci parintii tai. Incearca sa te abtii de la a jigni. Ti-am raportat raspunsul in care ma intrebi ce fumez si ti-a fost sters. Continua si ai sa ramai si fara cont. Invata sa scrii corect in romana! Ti-am mai spus ca asta este una din conditiile TPU. Nu esti in stare? Mergi pe Facebook! Acolo orice agramat poate sa scrie ce-i trece prin cap.