| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt la scoală de fotbal euro-africana din Busteni, si am semnat toate contractele, cum as putea sa-l reziliez? Nu ma interesează consecintele, si daca as plăti o suma de bani, care ar fi aceea? Aproximativ? Nu ma interesează consecintele, am auzit ca mi-ar fi lua legitimatia si n-as mai putea la niciun club, dar nu ma interesează, doar sa scap din închisoarea aia. Ziceti-mi ce trebuie exact va rog frumos.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La data incheierii si semnarii contractului ar fi trebuit sa primesti un exemplar din acesta si in contract trebuiau sa existe si clauze privind rezilierea, asa ca poti citi contractul.
In orice caz nu te poate sili nimeni sa ramai la scoala respectiva, asa ca depune o cerere de reziliere, daca esti minor cererea trebuie semnata si de un parinte, respectiv cel care a semnat si contractul.
Daca scoala nu este de acord ii poti actiona in judecata.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mai pot citi contractul dupa ce l-am semnat?