| Deva_Andrei_1991 a întrebat:

Buna seara, am o intrebare : in data de 18.08. 2017 (vineri seara ora 21)in eforie nord am fost oprit de o agentie din asta "fantoma" fixmediacasting se numeste si pe rapid inainte am semnat un contract pe care a doua zi (sambata) am fost sa reziliez acel contract,am facut cerere scrisa de reziliere si restituirea banilor,pe cerere am primit si un asa zis numar de inregistrare, acum intrebarea este: recuperez banii dupa acele 30 de zile lucratoare sau este teapa si trebuie avocat? Ceva pareri va rog frumos, precizez ca am chitante atasate la contract in care scrie ca tva 0% si la suma platita in loc de ron sau lei scrie E, nu am platit in euro! Pareri?
(Stiu ca am fost fraier), multumesc

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Cel mai probabil va fi țeapă. Dacă e semnătura ta acolo, nu cred că vei rezolva mare lucru, doar vei pierde timp important, vei câștiga stres, cu procese și altele. De câți bani e vorba? Rezilierea nu cred că se face moca. Dacă au fost șmecheri până la capăt au pus condiții mari de reziliere.