| SamoilaBercanMaria3444 a întrebat:

Salut, Tatal meu a decedat el fiind pensionar de varsta si veteran de razboi. Am primit doar ajutorul de pensie de inmormantare, dar vreau sa stiu daca primeste ajutor de inmormantare si de veteran.Cui ne putem adresa? Va rog frumos ajutati-ma si va multumim.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In L.44/1994, privind veteranii si vaduvele de razboi, nu este prevazut ajutor de inmormantare, doar ca beneficiaza de gratuitatea locului de veci si a slujbei religioase.
Adreseaza-te organizatiei veteranilor de razboi din judetul tau, poate aceasta odera un anumit ajutor.