| Liv00 a întrebat:

Știe cineva din ce carte trebuie să învețe cineva care vrea să dea pentru permis în primăvara-vara anului viitor(2018)?/Care este noul cod rutier? Pentru că am înțeles că s-au schimbat și se vor mai schimba unele lucruri.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai nevoie de nici o carte, va trebui sa studiezi OUG 195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare (unele vor intra in vigoare de luna viitoare), Regulamentul de aplicare si Ordinul MAI nr. 268/2010, ambele cu md. si compl. ulterioare si toate trei cu ce vor mai fi modificate si completate pana vei ajunge sa sustii examinarea teoretica.

3 răspunsuri:
| cosmavirgil a răspuns:

Iți recomand un site: www.drpciv-teste.ro
Ai acolo chestionare cu indicii și explicații, poți face chestionare pentru fiecare capitol în parte și vei găsi și Noul Cod Rutier tot acolo! Merită să încerci! Baftă!

| AlinutaAlina2468 a răspuns:

Mergi la școala unde vrei sa faci si vorbesti cu profesorul! Bafta