| Adelin0114 a întrebat:

Salut TPU! a pățit cineva sa iasă pozitiv la tagtest și el sa nu consume droguri niciodată în viata cum sa procedez aseară am iesit pozitiv eu care nu am consumat niciodată și acum trebuie sa aștept 7 luni pana vin analizele de sânge oare as putea face ceva sa urgentez situația am nevoie de permis zilnic nu pot aștepta atat

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Din pacate nu poți face nimic. Prin bunăvoința politistilor, testul se poate repeta pe loc si adesea al doilea test iese negativ.
Eu cred ca trebuie dat in judecata statul roman si cerut salariul mediu al unui sofer pe perioada suspendării. Aparatele astea sunt o mizerie, au din fabricație 98% precizie, ceea ce înseamnă ca 1 din 50 de soferi testati este declarat pozitiv pe nedrept. In realitate sunt convins ca rezultatele false sunt mult mai multe. Doar in cercul meu de cunostinte deja sunt doua cazuri de rezultat fals pozitiv la prima testare, iar la a doua negativ, pe acelasi aparat.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poate ai vrut sa spui drugtest.
Nu am auzit pana acum ca cineva care nu a consumat substante interzise sa iasa pozitiv.
Ori ai consumat, nu-ti amintesti sau nu vrei sa spui adevarul.
Totusi nu inteleg ceva.
In ce conditii ai fost testat, nefiind detinator de permis?
Ceva pute, din ce spui.

| Adelin0114 explică (pentru darrio2007):

Din introducerea ta în subiect am realizat ca ești. sigur îți dai seama ca am uitat ca mam drogat mi-am adus aminte după câteva zile cât de incompetent sa fi sa crezi asta și alt aspect ce ar trebui subliniat este unde ai văzut tu ca am specificat ca nu dețin permis de conducere

| darrio2007 a răspuns (pentru Adelin0114):

Chestia cu permisul a fost greseala mea, scuze.
Inseamna ca ai probleme cu memoria daca nu-ti amintesti ca te-ai drogat. Ai si scris in intrebare ca nu ai facut-o niciodata.
Deci, ceva, totusi, pute.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai si medicamentele de la psihiatrie sunt tot droguri, care-s interzise pentru cei care sofeaza.

Din pacate, ce vrei tu este imposibil, fiindca fara permis nu ai cum sa mai sfezi....si te sfatuiesc sa-ti iei bicicleta sau abonament la autobuz, caai mult de asteptat pana vin analizele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce am înțeles îți faci și gura analizele contracost si dureaza mult mai puțin.

| Frank51 a răspuns:

Aparatele alea sunt jucării, nu cred că au nici 50% eficiență, ce poți face este să urgentezi analizele.

| anonim3248 a răspuns:

Nu poți să faci nimic până nu vin analizele.

| ReZiSTorr a răspuns:

Da.Poti sa platesti tu analizele, dar vei astepta aproximativ 2 luni