| PoenaruFlavius a întrebat:

Această întrebare am mai pus-o aici cu 2 ani in urmă cred, dar având in vedere că nici macar 18 ani nu aveam, aș dori să vă întreb din nou, cum mai este treba cu școala de șoferi și cele 10 clase, se poate da sau nu? Ca și atunci am căutat pe internet și nu am găsit nimic concret, doar pe site-urile de știri, care știți și voi că scriu doar porcării! Mulțumesc Frumos și ofer fundă

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu prevede vreo conditii de studii pentru obtinerea permisului de conducere, important este sa stii citi si scrie, au fost doar discutii si stiri nereale.
Parerea mea este ca nici nu o sa se prevada asemenea conditie.