| Tentacle111 a întrebat:

Ce legislatie am nevoie pentru scoala de soferi, sau de unde pot sa iau una?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca n-ai nevoie de nici o carte de legislatie rutiera.
Studiaza legislatia rutiera, in principal OUG 195/2002 (Codul rutier), Regulamentul de aplicare a acesteia si Ordinul MAI nr.268/2010, toate cu md. si compl. ulterioare, le gasesti actualizate pe drpciv.ro, site-ul oficial al Dilectiei de permise. Tot aici poti face si chestionare.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Salut! Cea din 2016 e în regulă, are o Dacia Duster pe copertă, şi dacă nu mă înșel e 20 (sau 25) de lei.
În mod normal ar trebui să o primești de la instructorul tău.
Baftă!