| anonim_4396 a întrebat:

am o problema : vara trecuta in augus am primit pe messenger un mesaj amenintator care ma facea in tot felul, intrebarea este: mai pot pune plangere la politie si politia sa gaseasca faptasul sau cum aflu cine sau de unde a fost rimis mesajul. va rog raspuns rapid FUNDA apropo mesajul a fost pe messenge nu pe e-mail

Răspuns Câştigător
| kogeakionut a răspuns:

Eu cred ca nu poti afla o persoana dupa messenger si sa depui o plangere dupa atata timp nu cred ca ar mai putea fi bagata in seama...o plangere se depune dupa cate stiu eu in 24 de ore sau 1-2 zile

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte tarziu, trebuia sa depui plangere prealabila pentru amenintare in maximum 3 luni de la data respectiva.

| Jokyo a răspuns:

Da ai cum politia va interoga adresa de messenger a acelei persoane si il va localiza...tongue