| Elena_Andreea_1996_TnbJ a întrebat:

am si eu o intrebare legat de armata pentru cei care au facut sau sunt in cadrul armatei, in special pentru rezervisti voluntar in armata, cam care ar fiicriteriile dispuse la acesta si cam in ce consta?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Https://dmru.mapn.ro/pages/view/98

| Elena_Andreea_1996_TnbJ explică (pentru Salontanul):

Nu am chef oricum sa fac stagiul ala de pregatire dupa sa raman fara loc de munca, cam asta e procudra la ei pentru o perioada scurta de timp.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste Legea nr. 270/2015 privind Statutul rezerviștilor voluntari, precum si Normele de aplicare si te lamuresti.

| Elena_Andreea_1996_TnbJ explică (pentru Ioandelasal):

Nu ma pot lua nici dupa lege oricum.