| AndreeaThaa a întrebat:

am si eu o nelamurire. Mi-am facut cont pe youtube, la care am activat contul de adsense. Daca postez videoclipuri care nu sunt ale mele ce pot pati? exemplu : postez un episodul din iubiri secrete, in videoclip apare si insigna de la primaTV. Ma pot da in judecata cei de la iubiri secrete sau primaTV ca postez videourile fara acordul lor? Sau pot sa fiu doar suspendat de youtube si atat? NU VREAU PARERI, VREAU UN RASPUNS SIGUR.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti pati ambele: sa te dea in judecata si sa solicite YouTube stergea contului, dar, de obicei, se solicita doar stergerea continutului ilegal.

3 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Duh, google isi intrerupe serviciul si youtube iti poate sterge contul. nu sunt sigur ce se intampla la al doilea punct (poate youtube sa-ti dea doar un avertistment)

insa la google adsense requirements scrie clar ce nu ai voie sa postezi - 'copyright material'. printre multe altele

| JohnnyWylde a răspuns:

Ai putea sa nu postezi asa ceva pe Youtube? Deja este plin de gunoaie.

| Pripici_Andrei_2000 a răspuns:

Da de dau in judecata dar daca ai drepturile de autor nu