| ionut7x7 a întrebat:

as dori si eu sa stiu in cat timp se face permisul dupa ce iei orasul, si trebuie sa il iau de la posta sau in aduce postasul acasa?
Scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| chupacabrasubacoperire a răspuns:

Salut!
Permisul iti poate ajunge acasa intr-un interval de 3-14 zile. Daca ai reusit examenul practic (traseul) poti sa te duci a doua zi la politie si sa iei o Dovada pentru permis, gratuit, cu care poti conduce pana cand primesti permisul. Succes!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul de conducere il primesti acasa, prin posta, in cca 10-15 zile de la data reusitei la proba practica.

| Anonimuserr a răspuns:

O săptămână maxim două și îl ridici de la sediul DRPCIV
E ok categoria în care ai postat.