| anonim_4396 a întrebat:

astazi am fost sa dau psihologicul pentu permis categoria B.Eu neavand inca 18 ani doamna psiholog mi-a spus ca nu poate sa imi dea testul de personalitate, eu primind doar particularitatile psihologice si avizul.
Intrebarea este cand voi duce dosarul este obligatoriu/mi se va cere si testul de personalitate?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera nu cere testul de personalitate, doar sa fii apt fizic sa conduci si testul psihologic.

1 răspuns:
| vangaelis a răspuns:

Important e avizul, restul' e apa de ploaie.