| edy1248554 a întrebat:

Salut,TPU! Astazi la scoala am trecut pana la magazin peste drum dar nu am traversat pe trecere.Ea fiind la 10 metri de mine.La întoarcere un politist m-a vazut si mi-a luat datele(nume,data nasterii si numele părinților).A spus ca imi da amenda si ca o sa o trimita acasă, dar nu prea cred. Vreau sa stiu in cat timp s-ar putea aplica aceasta sau daca a facut asa doar sa ma atentioneze.Dau funda si multe multumiri!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa cum ti-am spus si citat la intrebarea urmatoare nu o sa patesti nimic, minorii sub 14 ani nu raspund contraventional (nu pot fi amendati). S-ar putea sa comunice parintilor dar ma indoiesc.