| GeorgeGabriel20001 a întrebat:

Bună seara. In cat timp îți vine amenda acasă după ce un polițist ti-a luat datele?
Context: am fost prins Intr o sala de pariuri fara cerificat verde. Acesta doar m-a întrebat numele,data nașterii, adresa și numele părinților( neavând buletinul la mine ). Nu mi-a încheiat niciun proces verbal,nimic, doar a notat cele spuse de mine mai sus într-o agenda. La final mi-a spus că voi fi sancționat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti primi procesul-verbal de contraventie in cca 10 zile. De la data primirii curge termenul de plata a jumatate din amenda de 15 zile si termenul de depunere a plangerii contraventionale tot de 15 zile.

Răspuns utilizator avertizat