| anonim_4396 a întrebat:

Azi stateam cu niste prieteni in spatele unui bloc și fumam liniștiți. Când mă uit în sus văd un bătrân de la etajul 3 care ne filma. Era in jur de ora 19:50 (cât de cât întuneric). Țin să menționez că toți eram minori și făceam multe glume cu tente sexuale și tot felul de atingeri. Ce credeți că s-ar întămpla dacă ne-ar reclama? A avut voie sa ne filmeze? Nu prea vreau sa afle părinții mei că fumez. Ce pot păți pentru glume cu tente sexuale, atingeri intime și fumat în scară de bloc?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singurul motiv de reclamatie la politie ar fi daca ati facut galagie si astfel ati conturbat linistea publica, in rest, pentru ce-ai spus, nu este vorba de nimic ilegal, asa ca numai parintii va pot pedepsi.
Fumatul in scara blocului este interzis, fiind loc public inchis, asa ca aceasta fapta ar constitui contraventie.

| mgtow a răspuns:

Primesti o bataie cu cureaua sau facaletu apoi iti vei descarca amaru pe cine tea batut cand ajungi adult. Asa prevad ca vei pati

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce nu vrei sa afle parintii ca fumezi?
nu e cool sa iti asumi?
e cool doar sa tragi din tigara?

| Bizon95 a răspuns:

Iti dai seama ca la parinti se duce big grin
presupun ca e ofticat, ca vorbiti tare si radeti tare la el sub geam happy

| StrongHeart a răspuns:

Batranul acela ori filma pentru propria satisfactie ori incerca sa va denigreze ca grup, parerea mea, data viitoare aratati-le degetul mijlociu in semn de prietenie.Nu patesti nimic, exprimarea libera este scrisa in constitutie, da-l naiba de ratat.

| Sonia822 a răspuns:

Cred ca e la fel de grav ca faceai ``atingeri``. Erau doar baieti sau si fete? De fapt, si ca fumezi e grav, pentru ca acum tigarile nu mai contin tutun, ci vreo 4000 compusi periculosi, plumb, etc, chestii din combustibil, pilitura de metale pentru nave, etc. E optiunea ta daca vrei sa fii un canceros pervers care moare la 18 ani. Ref la persoana in varsta, daca te filma inseamna ca faceati galagie, poate da filmarea la politie, poate veni acasa amenda pentru distrubarea ordinii publice. Sau poate filma si se gadila pe sub calorifer. Si la filmare se uita mai tarziu. Cine stie. happy

| Directioner99 a răspuns:

Stai linistit ca nu latesti nimic, probabil batraul va face o reclamatie la asociatia blocului si va arata ca dovada filmarea.Stai linistit ca nu e nicio infractiune ce ari facut voi.

| PlasticMoon a răspuns:

Nimic. Incercati pe viitor totusi, sa iesiti intr-un parc sau la o terasa daca vreti sa fumati si sa faceti glume.