| jokesta a întrebat:

Salut, daca m-a oprit politia si in dreapta mea era o minora, pot pati ceva? Nu faceam nimic, doar stateam, plus ca nici nu suntem impreuna, dar ma gandeam ca se poate interpreta, mentionez ca eu am 19 si ea 15

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se poate interpreta și că îți e sora. Sau verișoară. Sau colega. Sau... happy
Doar daca o pupai in timp ce conduceai, și asta era foarte grav. Dar erai luat la rost pentru asta.

| darrio2007 a răspuns:

Era ziua sau noaptea?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca deja te a oprit și nu ai pățit nimic ce rost mai are întrebarea ta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| mihai69 a răspuns:

No problemo.

| Hyperion7 a răspuns:

Din cate știu eu, și știu din surse sigure, nu ai ce sa pățești, știu că era vorba ca minorul să aibă minim 12 ani, dar după niște reglementări, acum pot sta și copiii mici cu condiția să ai scaun special pentru scaunul din față.
Uite

https://youtu.be/AiiGSQ50iow

| VoidEternal a răspuns:

N-are nicio treabă.

| SingleForOne a răspuns:

Din ce-mi amintesc, minorii sub 16 sau 18 ani nu ar trebui să stea în locurile din față.

| AjutoameniipeTPU a răspuns (pentru SingleForOne):

Eu am 14 si politia m-a vazut, nu a spus nimic despre asta. rolling on the floor)

| Anonim90945 a răspuns (pentru SingleForOne):

Nu imi dau seama daca raspunsul e la misto sau nu. S-a schimbat legea, daca ai o inaltimea minima scrisa in codul rutier, poti sta in fata de la orice varsta.

| mi25 a răspuns (pentru SingleForOne):

Ai schimbat tu Regulamentul de aplicare a Codului rutier? Vârsta la care copiii pot sta în față este 12 ani, doar dacă au o înălțime mai mare de 1, 50 metri și este fixat cu sisteme de siguranță, precum centura de siguranță.

| mi25 a răspuns (pentru Anonim90945):

NU! Sunt doua conditii: vârsta la care copiii pot sta în față este 12 ani, doar dacă au o înălțime mai mare de 1, 50 metri și este fixat cu sisteme de siguranță, precum centura de siguranță.

| SingleForOne a răspuns (pentru mi25):

Am spus "din ce-mi amintesc"... Nu trebuie sa fii nesimțit!

| Anonim90945 a răspuns (pentru SingleForOne):

Prin ce am fost nesimtit daca ti-am spus ca s-a schimbat legea?

| gigite a răspuns:

Stationa in coltul parcului, la umbra lunii, care abia aparuse dupa ploaie!

| qweasz a răspuns:

Absolut nimic nu îți spune poliția.

| qweasz a răspuns:

Dacă erai acum 25 de ani cu una mai mică noaptea pe stradă era posibil să te oprească poliția.