| ijqewj a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa primesc alocatia dupa ce am facut 18 ani (sunt elev in clasa a 12-a)?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la secretariatul liceului, completezi cererea, la care anexezi copie de pe cartea de identitate si secretariatul anexeaza o adeverinta si apoi se trimit actele la Agentia pentru Plati si Inspectii Sociale din judet si vei primi alocatia de stat pentru copii in continuare.

| ijqewj explică (pentru Ioandelasal):

Secretariatul trimite actele la agentie sau trebuie sa cer eu dosarul si sa il duc?

| Ioandelasal a răspuns (pentru ijqewj):

Secretariatul trebuie sa-l trimita.

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Nimic dar nimic si gata
Doar sa ai carnet de note
Atata tot
Stie ministerul invatamantului daca esri inca la facultate sau liceu sa iti trimita banii