| BitKode a întrebat:

daca ai subcategoria B1 care se da la 16 ani poti conduce Dacia Lastun..Am auzit ca aceasta masina este primul smart romanesc laughing Funda.

Răspuns Câştigător
| PestisorDeAur a răspuns:

Este adevarat ca este primul smart romanesc rolling on the floor tot trebuie 18ani rolling on the floor...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa te uiti in Anexa la Legea 203/2012 si sa vezi daca Lastunul are caracteristicile tehnice care sa se incadreze in cele prevazute acolo pentru categoria B1 (din 19.01. 2013 nu mai exista subcategorii). Daca se incadreaza o poti conduce de la 16 ani, bineinteles daca ai obtinut permisul de conducere.