| xfender a întrebat:

daca sunt minor si in cateva luni implinesc 18 ani si am o amenda neplatita se intampla ceva?

2 răspunsuri:
| LuciWv a răspuns:

Nu,ai face bine so platesti cat e mica.
Poate te trezesti cu "gagii" la usa si o amenda mai mare sau5-6 luni la racoare.
Du-te tu si plateste si dormi linistit noaptea si nu iepureste cu un ochi pe geam si unu-l pe perna.
Bafta.

| zerro17 a răspuns:

Din ce stiu eu, nu.
Dar o sa trebuiasca sa-ti schimbi buletinu, lucru ce se face la primarie. Pana nu platesti amenda, nu-ti face buletinu. Eu asa stiu. Daca ai amenzi neplatite nu poti scoate acte de la primarie.