| UnuCuSapca a întrebat:

de ce acte am nevoie pentru buletin la 14 ani?

5 răspunsuri:
| BlueDark a răspuns:

Intra pe site-ul de la evidenta populatiei, ai mai multe date acolo.
Eu stiam ca trebuie sa te programezi.
Uite cam ce iti trebuie:
-un parinte/tutore instotitor care sa aiba cu el cartea de identitate
-certificatul tau de nastere
-actul de proprietate pe locuinta tutorelui, unde ti se va semna domiciliul
-cerere tip(gasesti la ghiseul lor)

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru BlueDark):

BlueDark, ai omis ceva. O semnatura. Trebuie sa iti gasesti o semnatura. Nu e mare problema daca nu ai una, o poti inventa si pe moment, dar ar fi bine totusi sa te gandesti la ceva.

| BlueDark a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

Eu am o semnatura care n-are nicio legatura cu numele meu...Sa fie ceva acolo, nu dau mare importanta.Mai ales pentru un copil de 14 ani.Ca ma gandesc si eu ca nu ajunge acum sa semneze documente la Casa Alba...laughing

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns (pentru BlueDark):

Nu e asa. Daca semnezi mai tarziu documente, pot verifica sa vada daca semnatura este aceeasi cu ce dupa buletin. Asa ca stai si fa una care sa aiba legatura cu numele tau. Ca ai sa ramai toata viata cu ea. Nu conteaza ca ai 14 aniwinking

| BlueDark a răspuns (pentru Bratu_Andrew_2000):

Oricum o schimbi odata cu buletinul...Deci pana la 18 ani nu cred ca semneaza mare lucru.Iar eu am o semnatura stabilita, doar ca e mazgalitura banala...