| Dobrinx a întrebat:

Salut TPU!

Eu sunt casier la o casa de pariuri intr-un oraș mai mic... evident am probleme cand minorii intra mereu si nu vor sa paraseasca sala.

Mi s-a intamplat de 2-3 ori sa nu fac față asa ca am chemat firma de paza. De fiecare daca, acelasi "tip" vine si, in loc sa rezolve problema se cearta cu mine, si imi reproseaza ca eu sunt de vină ca primesc minori, ca apas butonul de panica degeaba.

Eu ii explic clar ca nu au vrut sa paraseasca sala, el o tine pe a lui.

Intrebarea mea este, cum si unde pot face o reclamație cu privire la acest aspect?

Răspuns Câştigător
| Nouvel a răspuns:

Tu esti doar casier. Inseamna ca ai un sef, un patron. Prima data te plangi lor. Daca nu se rezolva, cand minorii mai vin si firma de paza face la fel, chemi politia. Sunt sigura ca acolo exista camere de supraveghere. Poti dovedi ca ai dreptate.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu tu trebuie sa faci reclamatie ci conducerea casei de pariuri trebuie sa reclame la conducerea firmei de paza.
Tu ai putea reclama la politie pe minorii care intra in incaperea casei de pariuri si nu vor s-o paraseasca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poliția. Dar în primul rând minorii nu au ce căuta acolo, să le interzici intrarea.

| Lukasssz a răspuns:

Plange-te patronului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cheama politia si gata