| alondrakiss a întrebat:

Lucrez la o firma de paza fara atestat.Cum le pot face o reclamatie la Itm?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pai, de ce lucrezi fara atestat? Tu esti de vina nu ei.

| Simpatic a răspuns:

Pai lipsa atestatului este ceva rau pentru tine, adica in defavoarea ta? Daca lucrai fara carte de munca atunci consider ca trebuia sa faci sesizare, pana atunci este o greseala pe care ei si-o asuma.Pe tine de fapt te deranjeaza ca iti dau un salariu sau faptul ca nu ti-au platit cursul sa primesti atestat? din cate stiu acum atestatul trebuie sa il ai deja la angajare, faptul ca te-au angajat fara el este un plus pentru tine, altfel erai nevoit sa-l faci contracost din banii tai, numai este ca pe vremuri cand il plateau firmele de paza si securitate.

| LoveSleep a răspuns:

Mândru că sunt român.

| gogu220 a răspuns:

Mai bine ne întrebai cu să faci să îţi tai creanga de sub picioare.
Dacă firma care te-a angajat şi te plăteşte, dar te-a şi supărat cu ceva, va avea un control de ITM, posibil va primi o sancţiune nesemnificativă pentru ei, pe când tu? Cam adio salariu.
Asta se cam traduce când te superi pe vânt că îţi intră pe sub glugă şi ca să te răzbuni faici pipi pe el, sau contra lui.
Hai sănătate la neamuri.

| shrink a răspuns:

In scris, depus la itm, dar e ciudat de ce vrei sa ti sabotezi propriul loc de munca devreme ce ai acceptat de la inceput sa lucrezi stiind ca nu este atestat

| Anonim33332132 a răspuns:

Poti sa le multumesti ca te-au angajat fara atestat!