| daria8900976 a întrebat:

Salut TPU! Eu sunt in clasa a x-a sem 1 si doresc sa ma transfer la alt liceu in timpul vacantei intersemestriala.Se va lua in considerare media de pe clasa a IX-a sau media de pe sem I din clasa a X-a? Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se ia in considerare media de promovare a clasei a IX-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului promovat din clasa de transfer.

| Violleta2022 a răspuns:

Iata aici legea privind transferurile scolare pentru anul 2021-2022:

https://lege5.ro/......regulament

| sierra1 a răspuns:

Se va lua in considerare media de pe clasa a IX-a

| Cehoslovacia a răspuns:

Ceea ce spune aia jos nu prea are relevanta, am colegi care au putut sa se transfere in vacanta, aici depinde de director.
nu stiu sa iti zic care medie dar in functie de profil vei da niste diferente si se va face o medie