| uanna29 a întrebat:

Bună, TPU!
Am terminat clasa a 9 a si vreau sa ma transfer la alt liceu..imi ia in considerare media cu care am terminat clasa a 9 a sau media de la examenul din clasa a 8 a? laughing mersi!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se ia in considerare media cl. a IX-a, aceasta trebuie sa fie cel putin egala cu media ultimului promovat din clasa unde vrei sa te transferi. Daca schimbi profilul va trebui sa sustii si examene de diferente, la materiile obligatorii care s-au facut la profilul de transfer si nu le-ai facut la actualul profil.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Se ia în considerare doar media cu care ai terminat a 9-a, se poate apela la media de examen doar în cazu unei departajări „neprevăzute"

| Andrei200202 a răspuns:

Media cu care ai terminat a 9 a parcă, să fie mai mare decât a ultimului de la profilul respectiv
Sper să nu îți dau informații eronate

| DanaDaniellllla a răspuns:

Trimite mail sau suna la liceul unde dorești să te transferi, iar ei îți vor da toate detaliile. Te poți transfera doar sa fie suficiente locuri unde dorești să mergi