| goldenbullet a întrebat:

In legatura cu traficul de persoane. Vreau sa lucrez in strainatate (Anglia‚ Germania). Intrebarea mea este cum sa fiu sigur ca anunturile de pe google cu locuri de munca nu au legatura cu traficul de persoane?

Răspuns Câştigător
| Alelulu a răspuns:

Sunt firme specializate care fac legatura cu locuri de munca insa cer comision. pentru a verifica ca e o firma serioasa ( cu acte in regula, ca ea chiar exista din pct de vedere legal si nu e vreo teapa) trebuie verificat la fisc sau la primarie nu stiu exact unde. poti sa mergi si la agentia nationala a fortei de munca din orasul tau sa vezi ce locuri de munca au disponibile pentru strainatate si acolo stii sigur k e loc serios si nu dai nici comision...

1 răspuns:
| AlexandraCamelia2002JokeHouse a răspuns:

Eu cel putin cred ca mai inati ar trebui sa ceri un numar de telefon. sa-ti trimeata cateva dovezi in legatura cu asta. sau in caz ca ai o ruda pe acolo sa se interseze pentru viitorul tau loc de munca!