| JoKeRuLwTF a întrebat:

Navigarea pe DeepWeb este ilegala? Daca da sau nu zice-ti-mi va rog!

18 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu e ilegală, dar e nerecomandată.

| Drimmero a răspuns:

Nu e ilegal, site-ul ala are multi psihopati care-ti afla adresa si nu numai atat, iti pot instala keyloggere si te-ai ars cu ei, nu e de joaca cu acei distrusi mental. Mai bine nu intra acolo, nu e de noi, oamenii normali.

| AlexDFY a răspuns:

Este ilegala doar cand intri foarte adanc, cum ar fi in redrooms, mercenari, droguri, arme etc.Pentru a evita sa nu iei virusi/keylog sau hackeri, trebuie sa fii cat mai anonim cu ajutorul cat mai multor programe, daca vrei mai mult detalii, mai bine cauta le tu singur

| Lukasz a răspuns:

Mnu,nu e ilegal.dar nu recomand. Daca esti curios instaleaza programul Tor (uite-te la un video pe youtube)gasesti 100%,dar nu recomand,daca nu te asiguri,si nu te protejezi, iti baga virusi, iti fura banii din cont, iti afla toate parolele la orice, deci practic iti fura VIATA.Nu recomand.

| nestiy a răspuns:

Atata timp cat nu intri pe siteuri pe care se vand droguri, arme, sau site-uri cu pornografie cu copii sau cannibal-cafe unde se gateste carne de om. Nu e illegal. Dar daca chiar vrei sa intrii foloseste un vpn bun, si cand cauti ceva recomand Torch -> http://xmh57jrzrnw6insl.onion/

Ai aici lista completa: http://thehiddenwiki.org/

| Radu284 a răspuns (pentru nestiy):

Care e problema cu siteurile de vandut arme? Am intrat pe o gramada. Nu e normal sa te documentezi, inainte sa cumperi?

| nestiy a răspuns (pentru Radu284):

Bineinteles ca trebuie sa te documentezi, si daca nu vrei sa te trezesti cu militia in fata portii, folosesti un vpn bun si nu intrii pe orice site, intrii pe cele mai populare de exemplu Silk Road. Si cand umblii cu asemenea chestii recomand folosirea unui laptop / calculator care nu iti trebuie sau care il folosesti pentru burning. In caz ca primesti keyloggere si virusi macar nu ti-ai frecat calculatorul care il folosesti in fiecare zi si in care ai date importante.

| Radu284 a răspuns (pentru nestiy):

Nu vad de ce as folosi un VPN pentru cautat arme. Adica, am cateva (un AK47 semi automat, un shotgun 12 GA), plus alte arme albe (arbaleta, etc.), si nu m-am trezit niciodata cu politia in fata portii. Ca nu e ilegal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radu284):

Automat karabin pe dracu~...te caci pe tine de frica, daca-ti bate postasul la usa, crezand ca e rrumanul sa-ti ia taxa de protectie.pentru ce dracu` sa-ti bata politia la usa? Nu va mai umflati, fratilor, in pene!

| Radu284 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma intereseaza ce crezi tu. Si am precizat ca nu e automat.
Plus ca AK nu vine de la "Automat karabin"...

| nestiy a răspuns (pentru Radu284):

Ba din contra, poti face si puscarie pentru chestia asta. Informatiile astea nu se dau pe un asemenea site. E ca si cum te-ai duce la politie si te-ai para singur ca vrei sa dai o spargere. Ai tu noroc ca nu te-a prins nimeni dar mai ales ca nu ai nici autorizatie.

Art. 5.
Portul armelor albe, precum şi deţinerea lor este permisă numai cu autorizaţie.

Si cea mai nasoala.
Art. 14.
Se pedepseşte cu închisoare corecţională dela 2-8 ani şi cu amendă dela 10.000-20.000 lei:

a) Portul şi deţinerea de arme militare;

b) Portul de arme la întruniri publice, localuri de vot, la orice adunare publică sau în interiorul unei instituţii publice, cu excepţia funcţionarilor acelei instituţii posesori de permise de port-armă;

Convingete singur: http://lege5.ro/......plosivilor

Ai grija frate.

| Radu284 a răspuns (pentru nestiy):

Nu imi trebuie nicio autorizatie, acolo unde le am. Hint: Nu sunt doar cetatean roman happy

| nestiy a răspuns (pentru Radu284):

Cine stie ce terorist mai esti si tu rolling on the floor) Nici eu nu sunt roman.

| Radu284 a răspuns (pentru nestiy):

Nope.
Chiar de loc. US of A happy

| DasKönigreichPreußen a răspuns (pentru Radu284):

Pai zi asa nene ne bucuram si noi ca am dat peste un terorist voiam sa te intreb cum fac explozibil din turta dulce laughing

| RavenNymph a răspuns:

Nu e ilegal, dar e foarte periculos.

| Vaallyy999 a răspuns:

Spuneti-mi 1 va rog eu frumos... daca am intrat de pe Chrome pe site-ul cu linkuri care l-a pus "nestiy" are ceva? doar am intrat si am iesit,

| Vaallyy999 a răspuns:

Spuneti-mi 1 va rog eu frumos... daca am intrat de pe Chrome pe site-ul cu linkuri care l-a pus "nestiy" are ceva? doar am intrat si am iesit