| Anonimboy17year a întrebat:

Salut, TPU, pentru a candida pe postul de primar la o primărie, este necesară facultate? Diplomă de bac ceva? Am căutat pe site urile de avocatura si n-am găsit nimic de aceste studii

Răspuns Câştigător
| tonyc7 a răspuns:

Nu. Foarte multi primari din tara asta, mai ales cei din comune, au doar studii medii (sau poate nici macar pe alea). Studiile nu sunt o conditie pentru a deveni primar, important e sa fii competent sa dezvolti localitatea respectiva dar cel mai greu lucru e sa convingi lumea sa te voteze. happy Iar asta daca ai norocul mai intai sa te desemneze tocmai pe tine candidat partidul din care faci parte! happy

| Anonimboy17year explică (pentru tonyc7):

Mulțumesc mult, dau o bere daca ies :*)

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AndrMaxim a răspuns:

E Romania framiu, normal ca nu ti trebuie

| Anonimboy17year explică (pentru AndrMaxim):

Ms fra, ai o bere daca ne vedem vreo data :')