| Losnams a întrebat:

Sunt in clasa a 7a si urmeaza sa fiu elev de servici pe scoala. As dori sa-mi răspundeți la urmatoarele intrebari:
1. De cate ori o sa fiu pe an de servici pe scoala tinand cont de faptul ca sunt al 30lea la catalog si sunt 7B si in celelalte clase tot in jur de 30 elevi
2. Ce imi recomandati sa fac sa nu ma plictisesc?

Răspuns Câştigător
| deeeaqq a răspuns:

1. Odată, în cel mai rău caz de 2 ori dacă nu îi pune pe ăia de a 8a de două ori. ( Asta dacă aveți clasele de la A la C )

2. Dacă nu vă lasă cu telefonul la șcl nu prea ai ce face ca să nu te plictisești.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Anul acesta vei fi cel putin odata.

2. Numara firele de iarba din curtea scolii.

| LexiEla a răspuns:

Apuci sa fii elev de serviciu doar o data pe an, nu cred ca ai ghinionul sa nimeresti de doua ori, ca s.ar termina anul scolar pana sa apuci sa mai fii o data.
Ca sa nu te plictisesti ia.ti snaksuri, castile ca sa asculti muzica, o carte daca iti place sa citesti... E intr.adevar plictisitor.

| Staif a răspuns:

Fa si tu un calcul. Cu "in jur de" si fara sa stim cati elevi sunt in total, e imposibil. Apoi mai sunt si alte elemente de luat in calcul. Dar, in mare, imparti numarul de zile scolare la numarul de elevi din scoala.
Cum sa te plictisesti? Ce inseamna a fi elev de serviciu? Ai obligatii, ai ce face.

| Losnams explică:

De menționat ca suntem cate unul