| Anonnymus1127122 a întrebat:

Salut TPU. Sunt minor. Am trimis pe snapchat nuduri de pe internet unei minore si mi-a zis tatal ei ca ma da politie pentru ceea ce fac eu pe rețelele de socializare(nu stie nici cine sunt, acela era un cont fals). Mai precizez odata ca nudurile nu erau ale mele si nici nu stiam varsta fetei. Pot păți ceva daca ma da la politie? Are cum sa-mi afle identitatea?(Nu vreau intrebari de genu: De ce ai trimis., cu ce scopuri., de ce ti-ai facut cont fals.)

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In loc sa te ocupi de scoală tie iti arde de prostii, bine iti face sa te prinda politia ca faci prostii

| ywar a răspuns:

Daca eu aveam o fata si patea asta, te gaseam si te pupam pe ranga pe dintisori. Stateai 6-7 luni in spital, asta in cazul in care reuseai sa scapi de furia mea. Daca are ceva in cap acel parinte se va duce la politie si va depune plangere impotriva ta. Daca ai 16 ani poti raspunde penal.

| sammie a răspuns:

Da, poate. În primul rând de ce i-ai trimis nuduri false? De ce nu ai trimis cu tine? Voiai doar să o încerci să vezi ce zice sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă acele "nuduri" pe care le-ai trimis erau implicați și alți minori, atunci poți fi acuzat cel mai probabil de pornografie infantilă. Asta e poveste veche "nu știam ca e minoră". De fapt tu știai ca e minora. Acum joci doar rolul de victimă.

| AmandinaDragan a răspuns:

Daca te reclama la Politie ai cam incurcato.
''acela era un cont fals'' Nu conteaza asta. Cand ai trimis pozele alea erai conectat la net pe un IP. Pe baza IP-ului politistii pot sa afle adresa ta. Vor lua la perchezitie informatica toate device-urile si cu programe speciale vor vedea ce ai facut pe ele.
Dar de ce ai facut asa ceva daca nu esti dispus sa platesti pentru asta?

| Anonnymus1127122 explică:

Vreau sa precizez ca nici nu sunt sigur daca chiar ma va da la politie, sau daca a glumit. Si am sters respectivul cont.

| IoanaCornea a răspuns:

Asuma ti bosule

| IoanaCornea a răspuns:

Prindetear justitiaru