Întrebare recomandată | Bogdanell13 a întrebat:

Tocmai am terminat clasa a 12-a si in curand o sa intru in somaj, am inteles ca pot sa fac gratuit anumite cursuri. la sfarsitul carora sa primesc o anumita suma de bani, stie cineva care sunt acele cursuri? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa poti face cursurile la care te trimit cei de la AJOFM. Primesti bani doar daca te angajezi dupa cursuri si o indemnizatie pe timpul perioadei de somaj, cate 250 lei pe luna, dar nu mai mult de 6 luni.

| knighter a răspuns:

Te duci unde ai bagat actele pentru somaj si intrebi acolo de cursuri