| thunder11 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa calatoresc cu trenul curand in Romania si am 15 ani si faza este ca nu stiu la ce categorie ma incadrez, adult sau elev avand in vedere ca nu sunt elev in Romania si fac scoala in Uk asta inseamna ca trebuie sa imi iau bilet de adult?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adult. Copil se considera pana la 10 ani.
Daca nu faci scoala in Romania nu te incadrezi nici ca elev.

| Hkhtfcvhu a răspuns:

Elev, nu ai 18 ani, daca zice doamna ceva de scoala ii arati buletinul ca parca trebuie sa ii arati carnetul