| FuturePlayerFootball a întrebat:

Vreau sa trec direct la subiect deoarece am mare nevoie de ajutorul vostru: un fost coleg din generala(am fost clasa a 8a si acum acum trecut a 9a) m-a fotografiat intr-o pozitie stanjenitoare si m-a pus pe Facebook si as vrea sa fac reclamatie la politie.Va rog, ajutati-ma!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la politie, impreuna cu un parinte si faci reclamatia, respectiv expui situatia si soliciti sa se ia masuri impotriva respectivului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa rada aia de la politie de tine 3 zile la rand. La politie te duci cand ai probleme serioase, te a santajat, te a amenintat samd

| FuturePlayerFootball explică (pentru suntserios):

Daca nu stiai, nu ai voie sa postezi poze cu cineva pe internet fara acordul acelei persoane.

| eelena1797 a răspuns:

Te duci la politie si relatezi intamplarea. Cu ce trebuie sa te ajutam noi?

| FuturePlayerFootball explică (pentru eelena1797):

Sunt un copil de 15 ani, ce crezi ca toata viata am facut reclamatii ca sa ma pricep?

| eelena1797 a răspuns:

Intreaba-ti parintii. Te-ar putea ajuta