| shookdazed a întrebat:

Salut,va rog ajutati-ma cu un raspuns la o intrebare care ma chinui sa ii gasesc rezolvare de mult timp.
Din 2020 UE a interzis tigarile cu click cum ar fi Kent Double Click, Lucky Strike Double Click etc.
Eu unul fumam foarte lucky strike insa de cand le-au interzis m-am tot chinuit sa merg in Serbia sa cumpar de acolo insa limita este a 2 pachete de tigari de persoana ceea e cam putin.
Am o cunostinta care lucreaza in UK si mi-a spus ca imi poate aduce insa ii e frica ca la vama din Romania sa nu ii fie confiscate tigarile si chiar sa plateasca o amenda.
Puteti sa imi spuneti va rog daca ar fi o limita de tigari din afara tarilor UE si cam cat ar fi? Nu vreau decat un carton de tigari atat.
Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula limita este de 200 tigari, adica 10 pachete normale.

| gabicoo a răspuns:

Tot 2 pachete poate aduce si din UK.