| ICosmiin a întrebat:

Salut. Vin si eu cu o intrebare. Am luat un telefon la abonament din Spania iar din motive personale nu am mai putut plati abonamentul. Se poate intampla ceva? Acum sunt in Romania

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate intampla sa te dea in judecata si apoi sa te execute silit.
Vei plati cu mult mai mult decat daca ai fi platit a timp si integral datoria, la aceasta se vor adauga penalitati, cheltuieli de judecata si de executare silita, acestea pot dubla datoria sau chiar sa o faca mai mult decat dubla.