| HippieWorld a întrebat:

anul trecut in noiembrie mi-am luat un smartphone pe abonament la Telekom timp de 2 ani, iar acum trec printr-o perioada mai proasta la capitolul resurse financiare. Daca numai pot plati abonamentul ce se poate intampla?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce ti ai facut abonament daca stii ca nu il poti plătii? Doar ca sa ai smartphone? Cu ăstia de la telefoane nu te joci, abonamentul l ai facut cu contractul casei, e pe numele tău abonamentul? Sau al părintilor? Citi bani aui de dat? Te vor da in judecată si tot vei plătii, cu multe penalizari si alte taxe, pe lîngă faptul că i ti reziliaza contractul, poate trebuie sa returnezi telefonul si atunci scapi m ai ieftin.

| AFR81 a răspuns:

Cunosc si eu pe cineva cu o astfel de problema, doar ca e la Vodafone. Ei i-au dat cateva avertismente, iar, in final, i-au "taiat" telefonul'. De asemenea, e posibil sa te actioneze si in instanta.